Usługi

Stomatologia

Prowadzimy kompleksowe leczenie naszych pacjentów w zakresie:
Profilaktyka stomatologiczna
Stomatologia zachowawcza
Stomatologia dziecięca
Endodoncja mikroskopowa (leczenie kanałowe)
Wybielanie zębów
Protetyka
Chirurgia

Pracowania RTG

W gabinetach Q7 kładziemy nacisk na bezpieczeństwo pacjentów i nowoczesne technologie,dlatego w pracowni posiadamy ultranowoczesny tomograf komputerowy Hyperion X9 Pro.

 

Oferujemy szeroki panel badań 3D i 2D w obrębie twarzoczaszki takich jak tomografia poszczególnych zębów,szczęki,żuchwy,zatok,zdjęcia pantomograficzne,cefalometryczne czy zdjęcia stawowe.

 

Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną polegającej na uruchomieniu pracowni rtg oraz uruchomieniu i stosowaniu aparatów rtg na zdrowie ludzi i na środowisko.

Na podstawie art. 32c ust. 2 ustawy Prawo atomowe (Dz. U. z 2019 r., poz. 1792, z późn. zm.), informuję, że w jednostce organizacyjnej:

Q7 DENTAL SPA

ul. Opolska 6,

42-600 Tarnowskie Góry

wykonywana jest działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, polegająca na:

1. Uruchamianiu i stosowaniu urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące , typ aparatu rtg :

HYPERION X9 pro -aparat pantomograficzny z funkcją CBCT
RxDc -aparat punktowy stomatologiczny
Uruchamianiu pracowni, w których mają być stosowane źródła promieniowania jonizującego, /typ pracowni – pracownia rentgenowska ( do celów diagnostyki medycznej stomatologicznej)

Dla jednostki zostały wydane decyzje zezwalające na uruchomienie pracowni rtg /organ wydający, nr decyzji, data wydania/:

decyzja nr: 470/2019 wydane przez Śląskiego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Katowicach dnia 14.10.2019r.

Dla jednostki zostały wydane decyzje zezwalające na uruchomienie i stosowanie aparatów rtg /organ wydający, nr decyzji, data wydania/:

decyzja nr: 471/2019 wydane przez Śląskiego Państwowego Inspektora Sanitarnego

w Katowicach dnia 14.10.2019r.
Na podstawie art. 17 ust. 1 ustawy Prawo atomowe, w celu dostosowania sposobu oceny zagrożenia do jego spodziewanego poziomu, pracownicy jednostki organizacyjnej zostali zaliczeni do kategorii B narażenia. Ocena narażenia pracowników prowadzona jest na podstawie: systematycznych pomiarów dawek dozymetrycznych w środowisku pracy w sposób pozwalający stwierdzić prawidłowość zaliczenia pracowników do tej kategorii.

W przeciągu ostatnich 12 miesięcy nie stwierdzono przekroczenia dawek granicznych dla pracowników.

W dniu 18.09.2019 r. przeprowadzono pomiary dozymetryczne rozkładu mocy dawki promieniowania jonizującego X wokół aparatu rtg Hyperion X9 pro i Rx DC , podczas których potwierdzono, że konstrukcja ścian, stropów, okien, drzwi oraz zainstalowane urządzenia ochronne w pracowni rtg zabezpiecza osoby pracujące, osoby z ogółu ludności przebywające w sąsiedztwie, a także osoby z ogółu ludności w przypadku pracowni rtg znajdującej się w budynku mieszkalnym przed otrzymaniem w ciągu roku dawek określonych w § 2 i § 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 21 sierpnia 2006 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1325).

Kierownik jednostki organizacyjnej zapewnia wykonywanie działalności związanej  narażeniem zgodnie z zasadą optymalizacji wymagającą, żeby – przy rozsądnym uwzględnieniu czynników ekonomicznych i społecznych oraz aktualnego stanu wiedzy technicznej – liczba narażonych pracowników i osób z ogółu ludności oraz prawdopodobieństwo ich narażenia były jak najmniejsze, a otrzymywane przez nich dawki promieniowania jonizującego były możliwie małe.Na podstawie powyższych informacji stwierdza się, że działalność w minionych 12 miesiącach nie miała negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.

W związku z wykonywaniem wyżej opisanej działalności do środowiska nie są uwalniane substancje promieniotwórcze.

Medycyna Estetyczna

Piękno i zdrowie nie posiada ram czasowych ,dlatego w naszym centrum wykonujemy zabiegi odmładzające i rewitalizujące skórę dla Pań i Panów w każdym wieku:
Kwas Hialuronowy
Mezoterapia
Lipoliza
Botoks
Osocze

Pediatria

Profilaktyka zdrowotna we wczesnym okresie życia dziecka jest najlepszą inwestycją rodziców w jego przyszłość. Z myślą o najmłodszych Pacjentach i ich opiekunach stworzyliśmy nowoczesną Poradnię Pediatryczną. Powstała ona, aby zapewnić dzieciom kompleksową, specjalistyczną opiekę medyczną, rodzicom zaś dać pewność zdrowego rozwoju ich pociech. Prowadzone przez Centrum Q7 działania profilaktyczne i edukacyjne, życzliwy personel, a także możliwość stałego kontaktu z lekarzem prowadzącym, pozwalają budować więź z dzieckiem i jego rodzicami.

Pulmonologia

Pulmonologia – dział medycyny zajmujący się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób układu oddechowego.Nie zwlekaj i umów się na konsultację już dziś.Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji.Ciesz się pełnią życia i oddychaj swobodnie!