Stomatologia Dziecięca

Home / Stomatologia Dziecięca

W Q7 Dental Spa zatrudniamy lekarzy stomatologów, specjalizujących się w leczeniu dzieci. Są to lekarze, których cechuje duża cierpliwość, spokój i wielkie serce do pracy z dziećmi. Potrafią dostrzec oraz zrozumieć reakcje i potrzeby małego pacjenta, a wszystko po to aby dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo podczas zabiegu.

Leczenie stomatologiczne u dzieci wykonujemy w bezbolesnym komputerowym znieczuleniu miejscowym The Wand. Nasz Dentysta zadba o to, aby wizyta była dla dzieci jak najbardziej przyjemna! Oferujemy dostępne dla dzieci plomby o różnych kolorach, które mały pacjent może sobie wybrać wedle upodobania.

Pierwsza wizyta u stomatologa

​Pierwsza wizyta stomatologiczna powinna mieć miejsce w ciągu sześciu miesięcy od wyżęcia się pierwszego zęba dziecka. Niektóre tematy, które są często omawiane ze stomatologiem podczas pierwszej wizyty dziecka obejmują:

  • zastosowanie smoczka
  • wyżynanie się zębów (problemy z tym związane)
  • karmienie piersią a zęby
  • higiena jamy ustnej
  • dyskusja na temat diety dziecka
  • techniki mycia zębów u dziecka

Opieka stomatologiczna dzieci

W okresie wczesnoszkolnym nacisk kładzie się w szczególności na wyrobienie odpowiednich nawyków żywieniowych u dzieci oraz na zapobieganiu próchnicy.
Podczas wizyty u stomatologa zostanie oceniony rozwój szczęki i uzębienia u dziecka. Zarówno opiekun jak i dziecko mogą się dowiedzieć o zasadach właściwej pielęgnacji jamy ustnej i zębów. Stomatolog zaproponuje też odpowiednią profilaktykę w zależności od potrzeb uzębienia małego pacjenta (fluoryzacja, lakowanie itp.).